Bench press

cviky známé i méně známé

Moderátoři: pascal, keba

ghetto
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ghetto » 5. čer 2007 16:25

dik za odpoved
s tym chrbtom mas uplnu pravdu - pritahy davam prakticky kazdy trening na rozne sposoby, rozny objem a intenzitu - berem to uz ako bench workout.

este idem skusit nieco take co robi kouba na konci videa -
http://www.youtube.com/watch?v=POE_sIbn ... er&search=

btw. na boardy uz mam drevo - uz ho iba opracovat a gogo :)
cinka je moja ryba, posilovna more a zranenia zraloky, vzdy vsak vyplavam znova

cha cha

Příspěvekod cha cha » 5. čer 2007 17:26

Ghetto píše:este idem skusit nieco take co robi kouba na konci videa

Kámo, to jsou přítahy v předklonu s pokládáním na zem (skoro :)).. to klidně vyzkoušej, ale s technikou si lámej hlavu o něco víc než on :)
Ikdyž to byla daň za tu použitou váhu

stanley
Supporter

Příspěvekod stanley » 5. čer 2007 17:30

Ghetto píše:dik za odpoved
s tym chrbtom mas uplnu pravdu - pritahy davam prakticky kazdy trening na rozne sposoby, rozny objem a intenzitu - berem to uz ako bench workout.

este idem skusit nieco take co robi kouba na konci videa -
http://www.youtube.com/watch?v=POE_sIbn ... er&search=

btw. na boardy uz mam drevo - uz ho iba opracovat a gogo :)

no z tehcniky z hentoho videa si priklad moc neber ...

ghetto
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ghetto » 5. čer 2007 18:02

no to je mi jasne - ide skor o to ze pritahy som doteraz(pocas korteho) robil - striktne technicky - fixovane ramena - bez naznaku cheatingu a este s takou mini stopkou pri bruchu = hrozne male vahy ale zistil som ze to nieje naj cesta...

bazinger

Příspěvekod bazinger » 5. čer 2007 21:13

prihod vahu nedavaj stopku a neviem co a cesta to bude, nechapem kde je problem

ghetto
Supporter
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ghetto » 5. čer 2007 21:33

sak problem je uplne nikde... iba som sa snazil povedat ze pri pritahoch je z casu na cas dobre pouzivat aj vacsia vahy - zhorsit techniku (zasa ne nejak uplne - skor cheating)

Ultralight

...

Příspěvekod Ultralight » 2. črc 2007 20:02

ja cvicim casto s nohama pokrcenyma na lavici, kdyz si na to zvyknes tak zvedas stejne jako s nohama na zemi...
rvi to co to da, zachody jsou za rohem

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvekod J_Dogg » 2. črc 2007 20:09

Ultralight píše:ja cvicim casto s nohama pokrcenyma na lavici, kdyz si na to zvyknes tak zvedas stejne jako s nohama na zemi...

budiž u tebe... ale tohle by člověk, komu jde o maximální sílu v bench pressu nikdy nenapsal nebo jsi viděl nějakýho powerliftera, kterej leží na lavičce jako placka s nohama položenýma na lavici?

Může to bejt dobrý pro někoho, kdo měl v minulosti nějaký zranění spodních zad, jinak je to na nic.

Folis
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Folis » 2. črc 2007 21:40

Dnes to tak zrovna jeden cvičil, ale ptát se proč to tak cvičí a vysvětlovat něco - už k tomu nemám sílu. Komu není rady, tomu není pomoci. Nevím, kdo tuto kravinu zase vymyslel.

Ultralight

...

Příspěvekod Ultralight » 2. črc 2007 22:40

podle mého názoru je skoro lepší (hlavně pro páteř) opírat se jen o lopatky,prdel a hlavu, než-li být opřený v 5ti bodech (2 chodidla a již zmiňované 3 body), protože se u mě při zvedání těžších kousků objevil hadí syndrom a kroutil jsem se jen abych to vytlačil > doporučuju pro milovníky bolestí zad, takže když jsem na středu lavičky, chytnu činku stejně od středu na obě strany, nemůžu se začít kroutit a budu zabírat poctivě tím čím mám, jestli to budu chtít nějak vykroutit tak spadnu na hubu z lavičky a činka za mnou :lol: nikomu to tady necpu o to samé prosím tebe 8) pouze ti vysvětluju proč tak někdy cvičím

cha cha

Příspěvekod cha cha » 20. srp 2007 21:54

Teď tady doggy postoval tenhle článek: http://www.t-nation.com/readArticle.do; ... id=1692967

Tak sem si ho letmo projel a narazil na tohle :? :

4) The bench press does not build big pecs!

The bench press is the most overrated exercise of all time. In fact, if you perform the bench press in the manner that most people do, it's not even very good at stimulating the pecs.
To make matters worse, other docs I've talked to concur with my observation that the flat barbell bench press is positively correlated with a number of shoulder injuries like AC joint problems, biciptal tendonitis, and torn pecs. (I'm referring to tendonitis of the long head of the biceps tendon where it slides through the biciptal groove on the head of the humerus — essentially a shoulder problem.)
I'm not saying to never do the bench press; I'm just saying that I wouldn't do it any more than any other chest exercise. Actually, I'd probably do it less than most others.

Praxe je u mě přesně opačná. Respektive objem prsou se mi zlepšuje úměrně maximálnímu výkonu v benchi (když vezmu stravu jako samozřejmost). Dělám ho teda se srandovním mostem, což v komerčním fitku není ,,the manner that most people do".. s čím musím ještě souhlasit je, že tak jak je bench běžně k vidění, je to asi cvik dobrý tak pro zranění ramen/prsou, ale s tím objemem se mi to nelíbí.
Pravda je, že si celkem pravidelně odskočím k variacím, ale bench jednoznačně převládá.

edit: tak sem si ten článek přečetl pořádně a on je celej docela zajímavej... t-nation jde po kvantitě, koukám
Joe: "This is the '90s. You don't just go around punching people. You have to say something cool first"
Jimmy: "So if you hit someone with a surfboard, you say Surf's Up?"

J_Dogg
Site Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod J_Dogg » 21. srp 2007 18:13

Mně šlo jen o tu část, kterou jsem dal do threadu o splitových trénincích a s kterou souhlasím. Jinak v tom článku je víc věcí, který se mi líbí míň. Z t-nation se už před časem stal druhý bodybuilding.com, ale těžko chtít každý den jeden kvalitní článek denně.

Reno

Příspěvekod Reno » 22. srp 2007 7:41

cha cha píše:Teď tady doggy postoval tenhle článek: http://www.t-nation.com/readArticle.do; ... id=1692967

Tak sem si ho letmo projel a narazil na tohle :? :

4) The bench press does not build big pecs!

The bench press is the most overrated exercise of all time. In fact, if you perform the bench press in the manner that most people do, it's not even very good at stimulating the pecs.
To make matters worse, other docs I've talked to concur with my observation that the flat barbell bench press is positively correlated with a number of shoulder injuries like AC joint problems, biciptal tendonitis, and torn pecs. (I'm referring to tendonitis of the long head of the biceps tendon where it slides through the biciptal groove on the head of the humerus — essentially a shoulder problem.)
I'm not saying to never do the bench press; I'm just saying that I wouldn't do it any more than any other chest exercise. Actually, I'd probably do it less than most others.

Praxe je u mě přesně opačná. Respektive objem prsou se mi zlepšuje úměrně maximálnímu výkonu v benchi (když vezmu stravu jako samozřejmost). Dělám ho teda se srandovním mostem, což v komerčním fitku není ,,the manner that most people do".. s čím musím ještě souhlasit je, že tak jak je bench běžně k vidění, je to asi cvik dobrý tak pro zranění ramen/prsou, ale s tím objemem se mi to nelíbí.
Pravda je, že si celkem pravidelně odskočím k variacím, ale bench jednoznačně převládá.

edit: tak sem si ten článek přečetl pořádně a on je celej docela zajímavej... t-nation jde po kvantitě, koukám

t-nation se v kravskou prdel obrací... tohle je nejpitomější článek za poslední dobu... napsal ho KULTURISTA a debil k tomu...

Ultralight

Bench s nohama v oblacich

Příspěvekod Ultralight » 24. srp 2007 17:50

Pokud nekdo cvici bench tam mu muze byt fuk kde ma nohy, klidne v teple nebo prekrizene a cigarko v puse, musi zabirat kozama, prackama a tot vse. Dulezite je aby byl srovnany v ose ritni otvor strad zad a krcni pater, opet jen muj nazor.

Proc necvici nejaci ... s nohama na hore? Protoze to asi neutahnou tim cim maji bench tahat/tlacit je lepsi...

Pán Architekt

Re: Bench s nohama v oblacich

Příspěvekod Pán Architekt » 24. srp 2007 19:16

Ultralight píše:Pokud nekdo cvici bench tam mu muze byt fuk kde ma nohy, klidne v teple nebo prekrizene a cigarko v puse, musi zabirat kozama, prackama a tot vse. Dulezite je aby byl srovnany v ose ritni otvor strad zad a krcni pater, opet jen muj nazor.

Proc necvici nejaci ... s nohama na hore? Protoze to asi neutahnou tim cim maji bench tahat/tlacit je lepsi...

Vačšina to cvičí inak, lebo im ide o to dať čo najviac.Nie o to cítíť hruď.Radšej zdvihnem 120 po 6 opakovaní a neprecítim nič akoby som zdvihol 70 v 6 opakovaniach a tuhly by mi ešte aj brdavky.Ale najlepšie bude neriešiť to, nech každý cvičí ako chce.
:ctf:
http://www.youtube.com/watch?v=KxH2nJoiqKY
Tell your brother, your sister and your mather too....

Zpět na “Cviky”